Pierścionek z fantazyjnym diamentem pod kolor Jej oczu – optymalny pierścionek zaręczynowy i uniwersalny prezent nie tylko na rocznicę ślubu i na Święta czy narodziny dziecka..

Kolorowe diamenty już z racji swojej rzadkości i bardzo sporadycznego występowania w naturze – ok 3% – 5% rynku jubilerskiego – zajmują szczególne w nim miejsce – osiągając dużo wyższe ceny niż „tradycyjne” diamenty bezbarwne nazywane potocznie „białymi”. Kolekcjonerzy tacy jak Alan Bronstein i Eddy Elzas wykorzystując rosnący popyt na kolorowe diamenty w latach 70tych XX wieku, zaczęli masowo je skupywać, z czasem stając się właścicielami jednych z największych kolekcji kolorowych diamentów na świecie, wartych teraz miliony dolarów – „Aurora Collection”, której właścicielem jest Alan Bronstein jest wystawiana na stałej ekspozycji w Natural History Museum w Londynie.

Wydobywająca dużą większość kolorowych diamentów trafiających na rynek jubilerski – głównie brązowych i różowych – kopalnia w Argyle w Australii będąca własnością firmy Rio Tinto rozpoczęła w latach 80tych XX wieku genialną kampanię  reklamową nakłaniająca swoich potencjalnych do zakupu diamentów „szampańskich”, „czekoladowych”, „koniaków” oraz „kawowych” używając zamiast fachowej nomenklatury na opisanie koloru nazw potocznie stosowanych umożliwiając przez to dużo lepsze wizualizowanie sobie koloru przeciętnemu nabywcy kolorowej diamentowej biżuterii, w myśl zasady wyznawanej przez w/w Alana Broinsteina, guru i kolekcjonera kolorowych diamentów:

Kolekcja Diamentów Aurora

Kolekcja Diamentów Aurora

„Do lat 1970tych ludzie używali potocznych analogii aby wyobrazić sobie kolor diamentu. Nieco później nomenklatura stworzona przez Amerykański Instytut Gemmologiczny (GIA) stała się standardem w komunikacji pomiędzy ludźmi w biznesie kolorowych diamentów. I jakkolwiek sformułowania typu: „szarawo niebieski”, „brązowawo pomarańczowy” albo „pomarańczowo różowy” mogą być jak najbardziej nomenklaturowo poprawne i odpowiednie, to jednak, czy „łososiowy róż” albo „błękitny jak niebo” lub „jesienno pomarańczowy” nie pozwalają nam z-wizualizować lepiej koloru, który widzimy?.”

Kampania kopalni Argyle odniosła ogromny sukces, początkując tym samym wciąż rosnącą modę i popyt na kolorowe diamenty co z koleii zaowocowało ciągłym wzrostem ich cen, który trwa do dzisiaj i przekroczył już dawno próg wyznaczony kiedyś przez „tradycyjne” diamenty bezbarwne, z klasycznej serii CAPE.

Brylanty Kolorowe pod Kolor Jej Oczu

Brylanty Kolorowe pod Kolor Jej Oczu

W Polsce – co wydaje się stosunkowo dziwne, w świetle faktu, iż łapie ona błyskawicznie wszystkie zachodnie i amerykańskie trendy, gdzie moda na fantazyjne kolorowe diamenty jest ogromna – zwłaszcza w USA, kolorowe diamenty są wciąż stosunkowo mało popularne a przez to relatywnie tanie przez porównanie do innych rynków. Może dlatego, iż najwięksi dyktatorzy mody diamentowej w naszym kraju inwestujący miliony złotych w kampanie reklamowe chyba boją się tego niszowego tematu i rynkowej niszy?..

Diament Pod Kolor Jej Oczu

Diament Pod Kolor Jej Oczu

Czy w świetle tych faktów pierścionek z kolorowym diamentem w kolorze oczu Wybranki nie jest idealnym i nadzwyczaj indywidualnym a zarazem ekskluzywnym prezentem, jaki mężczyzna może podarować kobiecie z każdej w sumie okazji, będąc przy tym świetną lokatą kapitału, przede wszystkim dlatego, iż jesteśmy bezpośrednim importerem diamentów, kupującym bezpośrednio w szlifierniach, pomijającymi pośredników oraz prowadzącymi wyłącznie sprzedaż za pośrednictwem Internetu przez co unikamy wszystkich stałych kosztów naszej konkurencji i dzięki temu nasze diamenty i wyroby z nimi są po prostu tanie.

Diamenty Kolorowe

Diamenty Kolorowe

Jedna myśl nt. „Pierścionek z fantazyjnym diamentem pod kolor Jej oczu – optymalny pierścionek zaręczynowy i uniwersalny prezent nie tylko na rocznicę ślubu i na Święta czy narodziny dziecka..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook


5 × sześć =