Czy wiecie, że prawie wszystkie Słynne i Najsłynniejsze Diamenty należą do grupy Kolorowych Diamentów Fantazyjnych?..

Pamiętacie Diament, który nosiła na sobie Audrey Hepburn podczas promocji filmu „Śniadanie u Tiffany’ego” – The Tiffany Yellow –  słynny i piękny, żółty diament fantazyjny oprawiony w broszkę z ptasim motywem, zaprojektowaną przez Jean’a Schlumberger’a w której pozostaje do dnia dzisiejszego?..

A fantazyjny niebieski diament “The Heart Of The Ocean” który miała na sobie i nic poza tym Kate Winslet w scenie kiedy nagą rysuje ją Leonardo Di Caprio w pamiętnym “Titanicu” Jamesa Camerona?.. Tak naprawdę nigdy nie istniał a inspiracją do „osadzenia” go w filmie były dwa inne bardzo słynne niebieskie diamenty fantazyjne: bliźniaczo podobny „The Heart of Eternity”  oraz najsłynniejszy z niebieskich diamentów i prawdopodobnie jeden z najsłynniejszych diamentów na świecie „The Hope”.


Jak myślicie, dlaczego James Cameron wizjoner kina, twórca „TERMINATORA” w/w „TITANICA” oraz absolutnie przełomowego „AVATARA” wybrał właśnie kolorowy diament fantazyjny na bohatera swojej opowieści?.. Bo jest wyjątkowy, niepowtarzalny i baaaardzo rzadko spotykany.

Czy niektórzy z was pamiętają rozdanie Oscarów z 2002 roku, kiedy to Halle Berry odebrała swoją zasłużoną statuetkę za rewelacyjną i pikantną rolę główną w świetnym „MONSTER”S BALL / Czekając na Wyrok”?.. Miała wtedy na sobie pierścionek z najsłynniejszym jaskrawo

pomarańczowym diamentem fantazyjnym The Pumpkin Diamond, ważącym jedyne 5.54ct – myślicie, iż założyła go przypadkowo, że nie wybierała starannie wśród innych diamentów aby pozostać przy tym wyróżniającym się spośród stanowiących około 95% rynku bezbarwnych diamentów, niezwykłym fantazyjnym pomarańczowym diamencie?..

Czy niektórzy z was kojarzą jaki naszyjnik miała na sobie otwierająca wystawę The Splendor of Diamonds zorganizowaną przez  Instytuty Smithsona największy na świecie kompleks muzeów i ośrodków edukacyjnych, aktorka Jenna Elfman znana między innymi ze świetnej komedii Edwarda Nortona „KEEPING THE FAITH / ZAKAZANY OWOC”?..

Otóż był to największy znany na świecie jaskrawy różowy diament fantazyjny – The Steinmetz Pink, nie bezbarwna Gwiazda Millenium / The Millenium Star drugi co do wielkości największy znany oszlifowany bezbarwny diament w najwyższym stopniu bezbarwności – kolorze D, wolny od skaz wewnętrznych jak i zewnętrznych, ważący imponujące 203.04ct, który także był częścią wystawy ale przez porównanie ponad 3 razy lżejszy, bo ważący 59.60ct choć nic mniej imponujący The Steinmetz Pink, czego dowodem jest wybór Jenny Elfman.. Nawiasem mówiąc JEDYNYM!! Bezbarwnym diamentem będącym częścią słynnej wystawy The Splendor of Diamonds wciąż pokazywanej w najsłynniejszych na świecie muzeach takich jak: Simphson’s National Museum of Natural History, jest w/w Millenium Star – wszystkie pozostałe to Kolorowe Fantazyjne Diamenty Naturalne!!

Lista Słynnych i Najsłynniejszych Diamentów jest całkiem długa – ale tylko kilka z nich to te stanowiące większość rynku Jubilerskiego, diamenty bezbarwne takie jak Cullinnan czy Orloff..

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook


6 × jeden =